

Drzewo o regularnym szerokim, stożkowatym pokroju i szybkim tempie wzrostu. W wieku 30 lat osiąga ponad 12 m wys.
Duże , silnie rosnące drzewo o pięknym, regularnym, stożkowym pokroju. W wieku 30 lat osiąga ok. 10-12 m wys. Igły długie (do 8cm), niebieskozielone. Gatunek o bardzo małych wymaganiach w stosunku do gleby i środowiska. Dobrze rośnie nawet na suchej , piaszczystej glebie.
Rodzime drzewo iglaste o stożkowatej koronie , wyraźnym strzelistym pniu i konarach ułożonych w okółkach. Dorasta po 30 latach do 15-20m wys. Ma duże wymagania w stosunku do wilgotności gleby, preferuje podłoże świeże i głębokie. Wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza.
Drzewo lub duży krzew o powolnym tempie wzrostu, polecany na Żywopłoty.
Duże drzewo o regularnym, stożkowym pokroju. W swoim naturalnym środowisku osiąga wysokość ponad 30 m. Drzewa rosnące swobodnie posiadają korony ugałęzione do samej ziemi. Gatunek odporny na niskie temperatury.
Jedyny rodzimy, lasotwórczy gatunek świerku. W wieku 30 lat dorasta do 20 m wys.
Najszybciej rosnący gatunek świerka o wąskiej, strzelistej koronie. Osiąga po 30 latach 12-15 m wys. Gałęzie boczne często łukowato wygięte. Odporny na zanieczyszczenie powietrza.
Zimozielony, wolno rosnący, gęsty krzew, idealna roślina do tworzenia form geometrycznych oraz strzyżonych.
Jedno z najpiękniejszych drzew rodzimych, o szerokiej, zaokrąglonej koronie.Nadaje się na żywopłoty oraz do sadzenia w parkach i dużych ogrodach.
Najszybciej rosnąca odmiana o kolumnowym pokroju. Polecana na formowane żywopłoty. Gęstość sadzenia – 0,7-0,8 m.
Duże drzewo o zaokrąglonej koronie i oryginalnym zabarwieniu liści.Doskonale znosi cięcie. Do wykorzystania w parkach i zieleńcach, w zestawieniach barwnych i jako szpalery.


Gatunek powszechnie występujący w Polsce. Pokrój luźny, szerokostożkowaty, w starszym wieku parasolowaty. Dorasta po 30 latach do 35 m wys. Gatunek odporny i łatwo przystosowujący się do różnych gleb
Rośnie szybko, tworzy szerokie, ciemne, parasolowate korony. Dorasta po 30 latach do 9-10 m wys. Małe wymagania w stosunku do podłoża.